ویژگی های جدید زبان برنامه نویسی 33 ساله ++C در نسخه ی 17

بازدیدها
: 63 -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: سیده آمین ارمان

سیده آمین ارمان

کاربر تازه وارد
عضو انجمن
10/5/16
1,733
21,162
696
البرز
نسخه ی استاندارد C++ 17 در حال شکل گیری است و ویژگی های جدیدی به این زبان برنامه نویسی افزوده می شوند. هدف از عرضه ی این آپدیت، راحت تر کارکردن با سی پلاس پلاس و آوردن خصوصیات فنی قدرتمندتری به آن است. اگر خواهان زبان های برنامه نویسی نسبتا جدیدتر مثل Swift اپل هستید شاید ++C به نظرتان مشکل دار باشد. به هر حال انتظار می رود C++ 17 برای پاسخگویی به این مسایل و پشتیبانی نرم افزاری وسیع تری، در سال 2017 عرضه شود.

در جلسه اخیر استانداردهای این زبان در اولو کشور فنلاند، لیست ویژگی های نهایی ++C جمع آوری شد. در نتیجه، C++ 17 مانند نسخه های C++ 98 و C++ 11 توزیع مهمی خواهد بود. استانداردهای جدید C++ 17 ویژگی های جدیدی مثل structured bindings و if initialisers را معرفی کرده است که باعث می شود این زبان کامل تر شود به طوری که انجمن توسعه دهندگان ++C، این نسخه را دارای خصوصیات فنی قدرتمندی تلقی کرده است. ویژگی های خارج از لیست C++ 17 بعدا به عنوان افزونه های جداگانه یی عرضه خواهند شد. لیست ویژگی های جالب توجه این نسخه از زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس عبارتند از:

- C++17 is based on C11
- Dynamic memory allocation for over-aligned data
- Guaranteed copy elision
- (Forward process guarantees (FPG
- Structured bindings
- if (init; condition) and switch (init; condition)
- constexpr if
- Inline variables
- A weaker version of fixed order-of-evaluation for expressions
- A weaker version of fixed order-of-evaluation for expressions
- Template argument deduction for class templates

شاید برخی از توسعه دهندگان انتظار فیچرهای بیشتری را داشتند ولی این لیست ویژگی ها شامل لایبرری های الگوریتم های موازی و عبارات پیچیده است که تغییرات چشمگیری هستند. در کل، C++ 17 آپدیت مهمی است که تعداد زیادی ویژگی های کوچک را در بر می گیرد و باعث می شود این زبان خواناتر شود.