آموزش سئو

بازدیدها
: 5K -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: سیده آمین ارمان

سیده آمین ارمان

کاربر تازه وارد
عضو انجمن
10/5/16
1,733
21,162
696
البرز
اصول سئو به شما کمک می کند که بازدید از سایت خود را افزایش دهید و همچنین لینک وب سایت خود را در بین موتور های جستجو ارتقا دهید.

در بهینه سازی سایت شما باید برای هر صفحه از وب سایت کلمات کلیدی وارد کنید.انتخاب کلمات کلیدی مناسب می تواند در حین جستجوی مرورگر لینک وب سایت شما را نشان دهد بنابراین در انتخاب کلمات کلیدی مناسب دقت کنید.زیرا هنگامیکه یک کلمه یا موضوعی را در گوگل جستجو می کنید موتورهای جستجوگر گوگل از بین متن های موجود مهمترین کلمات و همچنین کلمات کلیدی نوشته شده در هر صفحه از متن را برای شما نشان می دهد.همچنین برای بهینه سازی سایت بهتر است با آموزش html و همچنین آموزش css آشنایی داشت.

طراحی سایت به تنهایی موجب موفقیت کسب و کارها نمی شوند بلکه این ترکیب سئو و طراحی سایت است که به موفقیت کسب و کار کمک می کند. سئو در تمام انواع طراحی سایت نظیر طراحی سایت شرکتی ، طراحی فروشگاه اینترنتی، طراحی سایت صنعتی ، طراحی سایت پزشکی و غیره بسیار مهم است.

آموزش سئو

در حقیقت این سئو و بهینه سازی سایت است که موجب دیده شدن طراحی سایت می شود. سئو باعث می شود تا سایت توسط موتورهای جستجو شناسایی شود و به عنوان یک سایت کاربر پسند شناخته شود. در نتیجه موتورهای جستجو مانند گوگل به موجب سئو، به سایت شما رتبه می دهند و آن را در صفحات برتر جستجو به نمایش می گذارند.

در این بخش قصد داریم به طور کلی به آموزش سئو بپردازیم. سئو در طراحی سایت یک مبحث بسیار مهم است و تاثیر به سزایی در دستیابی به هدف طراحی سایت دارد. از این رو آموزش سئو می تواند شما را در رسیدن به هدفتان یاری نماید. برای تقویت و بهبود سئو سایت ابتدا باید الگوریتم های جدید سئو را شناسایی نمایید و متناسب با آنها به طراحی سایت و ورود اطلاعات در سایت بپردازید.

در این بخش به تمام سوالات شما در زمینه سئو و بهینه سازی سایت پاسخ می دهیم. مقالات ارائه شده در بخش آموزش سئو، به طور مفصل در مورد موضوعات سئو، کاربرد سئو، بهینه سازی سایت و غیره، مطالبی را ارائه می دهد. اگر تمایل به یادگیری سئو و بهینه سازی سایت دارید در این بخش از مقالات طراحی سایت شرکت مبنا با ما همراه باشید.

در اینجا در زمینه استفاده درست از کلمات کلیدی و اهمیت آنها مقالاتی تهیه کردیم که دانستن آنها برای طراحی وب سایت می تواند بسیار مهم باشد.
 

سیده آمین ارمان

کاربر تازه وارد
عضو انجمن
10/5/16
1,733
21,162
696
البرز
ابزار سئو - SEO Tools
در این بخش از مقالات طراحی سایت به معرفی ابزار سئو می پردازیم. معرفی و آموزش ابزار سئو راه گشای شما جهت بهبود جایگاه وب سایت شما در موتور های جستجو می گردد.

ابزارهای معرفی شده در این بخش گزارشاتی از عملکرد ، سرعت ، استفاده صحیح از عنوان ها و رفتار کاربری در وب سایت را در اختیار شما می گذارد. در اینترنت ابزارهای بسیاری در زمینه سنجش سئو سایت شما وجود دارد که همه آنها اعتبار کافی را ندارند ولی ما در اینجا معتبر ترین ابزار در این زمینه را به شما معرفی می کنیم.

شما اگر میزان موفقیت وب سایت خود را بدانید به راحتی می توانید نقاط قوت و ضعف وب سایت را تشخیص و راه کارهایی برای بهینه سازی سایت خود پیدا کنید به همین دلیل اندازه گیری میزان پیشرفث و موفقیت امری حیاتی در سئو می باشد.
 

سیده آمین ارمان

کاربر تازه وارد
عضو انجمن
10/5/16
1,733
21,162
696
البرز
فیـلتـ*ـر تکثیر مطالب یا Similar Page Checker

در حقیقت با یک فیـلتـ*ـر تکثیر مطالب و محتوا مواجهیم که در متن زیر راه کار های اجتناب از گرفتار شدن در این فیـلتـ*ـر را بیان میکنیم.موتور های جستجو مطرح و شناخته شده برای مجازات سایت هایی که از مطالب سایتهای دیگر کپی میکنند و دارای محتوای مشابه یا تکراری هستند و به نفع خود سود میبرند از ابزاری استفاده میکند که به آنها نشان میدهد چند درصد از محتوای سایت خود در سایت دیگر مشابه و یا کپی شده است.

همانطور که در تصویر زیر میبینید در کادر اول نام سایت خودتان و در کادر دوم نام سایت مقایسه شونده را وارد کنید.با فشردن کلید submit نتیجه قابل مشاهده است ! هیچ درصد مشخص و معینی برای تعیین مجازات وجود ندارد.یعنی نمیتوانم بگوییم مثلا 50 درصد شباهت برابر است با مجازات ! این درصد در موتور های جستجوی مختلف ، متفاوت میباشد.
 

سیده آمین ارمان

کاربر تازه وارد
عضو انجمن
10/5/16
1,733
21,162
696
البرز
چگالی کلمه کلیدی یا Keyword Density
منظور از چگالی کلمه کلیدی چیست؟

در این بخش از مقالات طراحی سایت قصد داریم در مورد چگالی کلمات کلیدی صحبت کنیم. چگالی کلمه موضوعی است که سئو کاران را جذب خود کرده است. چگالی کلمه یعنی تمرکز کردن بر روی یک کلمه کلیدی . تمرکز کردن زیاد بر روی کلمه کلیدی و تکرار زیاد آن باعث می شود که شما توسط SEO Black Hat گوگل شناخته می شوید.

کلمه کلیدیی که شما انتخاب می کنید قرار است که وب سایت شما با آن جستجو گردد. بنابراین با تکرار کلمه کلیدی به شما اولویت بیشتری می دهد.

بنابراین یکی از موقیت های چگالی کلمه بهینه سازی آن در محتوای سایت است. قبل از بهینه سازی چگالی کلمه ، کلید واژه مورد نظر را بررسی کنید تا بفهمید که مردم از چه عبارتی برای جستجو استفاده می کنند.

با رنگ دادن یا بولد کردن چگالی کلمه اصلی در صفحه اهمیت دارد و موتور های جستجویآن کلمه را تشخیص می دهند، و برای سایت شما رتبه بالا تری می دهند.

استفاده کردن از چگالی کلمه کلیدی در صفحه بین 3 تا 7 کلمه است و نباید بیشتر از این تعداد در صفحه استفاده بشود.

استفاده کردن از کلمه کلیدی برای سئو کار بسیار مفید و مهم است اما استفاده کردن بیش از حد از کلمه کلیدی و تکرار زیاد آن باعث می شود که توسط گوگل جریمه بشوید و شما را سئو کار کلاه سیاه بشناسد.

موتور های جستجو در وب سایت ها به دنبال کلما کلیدی در محتوای سایت شما می باشند. کارشناسان بر این باور هستند که محتویات چگالی کلمات در سایت حداکثر 5% مفید است یعنی کلمه کلیدی شما در 100 کلمه 5 بار تکرار شود ، و استفاده زیادی از کلمات کلیدی برای سئو زیان آور است.ابزاری که میتواند چگالی کلمه سایت شما را نشان بدهد Keyword Density Analyzer Toolاست که برای SEO Book بسیار محبوب است.

کلمات کلیدی شما باید با چگالی بیشتر و فونتی بزرگتر از متن ، قابل شناسایی باشد . چگالی متن یعنی درصد تکرار کلمه کلیدی شما نسبت به کل کلمات صفحه وب سایتتان . این بسیار برای سایت شما مهم است که چگالی کلمات کلیدی وب سایتتان درست و صحیح باشد.هنگامی که عبارتی در موتور جستجو سرچ میشود ، درواقع موتور جستجو تجزیه و تحلیل میکند.کلمات اضافی وعمومی و مشترک (مانند "از به در چرا چگونه آیا و... ") را حذف میکند و نسبت به چگالی کلمه کلیدی وب سایت ها ، کاربر را هدایت میکند.
 

سیده آمین ارمان

کاربر تازه وارد
عضو انجمن
10/5/16
1,733
21,162
696
البرز
تغییر مسیر بررسی یا Redirect Check
Please, ورود or عضویت to view URLs content!


بعضی اوقات مشاهده کرده ایم که یک موتور جستجو شما را به یک صفحه هدایت میکند که بهنگام باز شدنش شما به صفحه های دیگری هم هدایت میشوید و آن صفحه های اضافی که ناخواسته برای شما باز شدند علاوه بر اینکه مزاحم کارتان شدند ، زمان زیادی هم از شما میگیرد. شرکت طراحی سایت مبناابزاری را معرفی میکند که با وارد کردن سایت در کادر مربوطه به شما میگوید که ایا سایت مدنظر صفحه اضافی برای شما باز میکند یا نه؟
این ابزار از SEO Tools - Search Engine Optimization Tools معرفی شد.
 

سیده آمین ارمان

کاربر تازه وارد
عضو انجمن
10/5/16
1,733
21,162
696
البرز
تاثیر سرعت بارگزاری وب پیج در سئو
آیا سرعت بارگذاری وب پیج در سئو تاثیر دارد؟ در اینجا می خواهیم تا شما را با تاثیر سرعت بارگزاری وب پیج در سئو آشنا کنیم و به بیان ربط این مساله در ترافیک سایت بپردازیم. از آنجاییکه روبوت های گوگل که مسئول خواندن و امتیاز دادن به سایت شما هستند در صورتی که متوجه بشوند شما توانسته اید کاربران خود را راضی نگه دارید به شما پاداش می دهند و رتبه سایت شما را افزایش می دهند.

افزایش-سرعت-وب-سئو

واضح است که کاربران از وب پیج هایی که به سرعت لود شوند علاقه دارند در نتیجه اگر کاربران از بازدید سایتی احساس رضایت کنند موتورهای جست و جو پس از اطلاع از این موضوع آن وب سایت را در رده ی وب سایت های برتر قرار داده و به هدف خود یعنی راضی کردن کاربران خود رسیده اند.براساس تحقیقات هر وب سایت تنها 4 ثانیه فرصت برای جذب کاربران خود دارند.

یعنی شما برای جذب مخاطب خود زمان زیادی ندارید که می توانید با افزایش امکانات و جذاب تر کردن وب سایت خود سعی در نگه داشتن کاربران خود کنید و یا با نوشتن مقالات و مطالب آموزشی کاربران را در سایت خود نگاه دارید.

در سال 2010 گوگل یکی از فاکتورهای اساسی برای بالا بردن رنکینگ سایت را افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب اعلام کرد.می توانید برای یافتن سرعت لود شدن وب سایت خود از تولز های موجود در اینترنت استفاده کنید سپس با به اعمال تغییرات در سایت خود بپردازید.
 

سیده آمین ارمان

کاربر تازه وارد
عضو انجمن
10/5/16
1,733
21,162
696
البرز
افزایش سرعت وب سایت
در مقاله ی تاثیر سرعت بارگزاری وب پیج در سئو به اهمیت سرعت وب سایت در جذب بازدیدکننده پرداختیم در اینجا می خواهیم تا شما را با عواملی که در سرعت وب سایت موثر هستند آشنا کنیم تا با رعایت آنها به افزایش سرعت وب سایت مان کمک کنیم.

1. صفحه طولانی را به چند صفحه کوتاه تبدیل کنید.

فایل عکس ها بزرگند و زمان زیادی طول می کشد تا بارگذاری شوند. حال فرض کنید سایت فروشگاهی باشد و برای اینکه فضای زیادی برای عکس ها اشغال نشود بهتر است از گروه بندی استفاده شود.

افزایش-سرعت-وب-سایت

2.تمام المان های زاید را از صفحه پاک کنید.

نگاه عمیق و اساسی به وب سایت خود بیندازید و ببینید کدام یک از المان های وب سایت شماست که شما را به هدفتان نزدیک تر میکند.اگر هدف المان خاصی وجود دارد که مستقیما در هدفتان تاثیری ندارد آن را حذف کنید و از آن صرفه نظر کنید. صفحات وب کم حجم زودتر بارگذاری می شوند.

3.فواصل اضافی مابین کدهای خود را حذف کنید.

تصور نمیکنم پاک کردن فواصل space مابین کدها مسئله ای سخت و درگیر کننده باشد؟ این کار موجب کاهش میزان قابل توجه ی کیلو بایت برای وب سایت شما خواهد شد.

4.کدهای زاید و اضافی را پاک کنید.

برداشتن کدهای اضافی تاثیر به سزایی در کاهش حجم سایت دارد. اما توجه کنید که برداشتن این کدها خدشه ای به محتوای سایت شما وارد نکند. توجه داشته باشید که اگر از HTML editor ها مانند Dreamweaver برای طراحی سایت خود استفاده می کنید کدهای زاید به صفحات شما افزوده میشوند که بهتر است آن ها را یافته و پاک کنید زیرا این کدها در مرورگرها سرعت بارگذاری صفحات شما را کاهش می دهند.

5. از css برای طراحی خود به جای جدول استفاده کنید.

وب سایت هایی که از صفحات خارجی بیشتری استفاده می کنند سرعت بارگذاری بیشتری نسبت به آن دسته ای است که از صفحات داخلی استفاده می کنند. همچنین اگر از css به جای table استفاده شود امکان نمایش وب سایت حتی در محل هایی که سرعت اینترنت کم است درمدت زمان کمتری میسر است.

6.فایل های عکس را کم حجم تر کنید.

یکی از روش ها استفاده از crop به جای cut است. سعی کنید قسمت هایی از عکس را که نمیخواهید حذف کنید. روش دیگر کم حجم کردن عکس برای وب پیج ها تبدیل آن ها به فرمت های کم حجم تر است زیرا کیفیت تصویر (resolution) را کم می کنند. تصویر را تا 72dpi کم کنید زیرا این مقدار کیفیت استاندارد عکس در وب است.

7.از فایل های (JavaScript and XML (AJAX در صفحات وب خود استفاده کنید.

زیرا این فایل ها سرعت بارگذاری صفحات وب را افزایش می دهند. زیرا این کدها تعداد دستورات بیشتری را در کمترین کد جای می دهند.

8.از اسکریپت های خارجی استفاده کنید.

در فایل خارجی اسکریپت مورد نیاز خود را تعریف کنید و در هر جا از برنامه نیاز بود آن اسکریپت را صدا بزنید. زیرا اگر در هر کجا از صفحه که نیاز به آن اسکریپت بود آن را تولید کنید مرورگر هر بار اطلاعات را دوباره لود می کند که باعث اتلاف وقت می شود.

9.طول و عرض تصویر را با tag تعریف کنید.

استفاده از tag طول و عرض به مرورگرها میگوید که دقیقا طول و عرض را چه اندازه قرار دهد که حجم بیشتری را اشغال نکند.

10. از CDN برای محتوای خود استفاده کنید.

تکنولوژی CDN از سرورهای شبکه استفاده میکند برای CACHE کردن محتوای وب سایت و باعث افزایش سرعت بارگذاری می شود. این تکنولوژی به عکس های پر حجم و مالتی مدیا ها اجازه لود شدن سریع را می دهد اما این تکنولوژی برای شرکت ها بسیار پرهزینه خواهد بود.
 

سیده آمین ارمان

کاربر تازه وارد
عضو انجمن
10/5/16
1,733
21,162
696
البرز
آموزش سئو

از مهمترین نکات برای راه اندازی یک سایت و داشتن یک سایت خوب ، رعایت تمامی اصول سئو در ماژول های برنامه نویسی و همچنین رها نکردن وب سایت پس از تحویل گرفتن آن می باشد.

بسیاری از کاربران بعد از اتمام طراحی سایت و تحویل گرفتن سایت هیچگونه فعالیتی در آن انجام نمیدهند. در صورتی که یکی از آیتم های خیلی مهم برای موتورهای جستجو قدرتمند وارد شدن یک سایت با مطالب جدید و مفید در عرصه وب میباشد.

در لیست زیر به نکات مهمی برای بالابردن رتبه گوگل سایت شما میپردازیم :

قدرتمند وارد شدن و پر محتوا کردن از همان لحظه تحویل سایت
نوشتن مطالب مفید و غیر تکراری جهت نشان دادن یک سایت غیر تکراری در عرصه وب از جمله داشتن عکس و فیلم های متفاوت
نکته اول : موضوع مطلبی که کپی می کنید را کمی تغییر دهید . مثلا : (( طراحی سایت حرفه ای ))==> ((طراحی سایت حرفه ای و داینامیک + عکس))

نکته دوم : متن اصلی را تغییر دهید ، مثلا لینک منبع و عکس و خلاصه مطلب و ... را اضافه کنید

نکته سه : عکس های متن را تغییر دهید ، چون گوگل باهوش است و همیشه عکس ها را چک می کند ، مثلا در عکس ها نام سایت و ...تغیر دهید .

نکته 4 : کلمات کلیدی متن را با توجه به موضوع اضافه کنید ، هر چه این کلمات کمتر و مرتبط تر باشد بهتر است.

آموزش سئو
اشتراک گذاری مطالب سایت
لینک های داخلی مفید و کارا برای دسترسی آسان به قسمتهای مختلف سایت On-site optimization
۱- بهینه سازی سایت میتواند باعث افزایش رتبه وب سایت ما در گوگل شود. (مستقیم)

۲- میتواند باعث بالارفتن بازدید ورودی ما از موتورهای جست و جو شود.

۳- باعث افزایش و بالا رفتن تجربه کاربری شود.(غیرمستقیم)

کار کردن لینک های خارجی مفید مانند ثبت کردن مطالب سایت در فروم های مرتبط جهت افزایش تعداد لینک های خروجی Off-page optimization
۱- به سئو کمک شایانی میکند. (مستقیم)

۲- بک لینک های بیشتر و بازدید بیشتر به ارمغان می‌آورد. (مستقیم)

۳- بر روی برند ما تاثیر گذار است. (مستقیم)

۴- مشترکین وب سایت را افزایش می دهد. (غیرمستقیم)

لینک ثبت کردن در وبلاگ ها ، لینک ثبت کردن در وبلاگ های معتبر و پر بازدید برای افزایش بازدید سایت بسیار تاثیر گزار است.
پیوسته وارد نمودن اطلاعات و داده ها در سایت ، منظور از پیوسته وارد نمودن ، ورود داده ها در سایت به صورت ممتد و در بازه زمانی طولانی مدت میباشد.
انتخاب دامین مناسب سئو ، انتخاب دامنه متناسب با موضوع سایت در بالابردن رتبه گوگل سایت تاثیر گزار است.
انتخاب عنوان مناسب Title ، داشتن تگ Title ، متناسب با هر صفحه بسیار مهم است ، توجه داشته باشید که title تکراری در صفحه نباید وجود داشته باشد.
توضیحات صفحه Meta Description ، به مقاله متاتگ ها (Meta Tag) مراجعه شود.
کلمات کلیدی Meta Kewords ، به مقاله متاتگ ها (Meta Tag) مراجعه شود.
هیچ وقت برای گوگل و رنک بالا سایت نزنید ، همیشه برای رضایت کاربران باید باشد .
فعالیت بر روی چند موضوع نزدیک به هم ، یک وب سایت اگر بر روی چندین موضوع مرتبط به صورت همزمان کمک کند ، میتواند بازدید کننده های بیشتری را به خود جذب کند.
خوانابودن نوشته های سایتتان ، استفاده از فونت استاندارد وب برای خوانایی سایت بسیار مهم است.
نظرات ، داشتن قسمت نظر دهی به مطالب موجود در سایت شما ، نشان دهنده مهم بودن سایت شما و همچنین کاربران میتوانند با استفاده از لینکهای مختلف نظرات خود را به ثبت برسانند.
سرعت لود سایتتان ، با رعایت تمام اصول طراحی سایت از جمله رعایت اصول سئو ( آموزش سئو ) ، استفاده از css ( آموزش css ) ، استفاده استاندارد از Html ( آموزش html ) سرعت وب سایت شما به مراتب افزایش می یابد.
 

سیده آمین ارمان

کاربر تازه وارد
عضو انجمن
10/5/16
1,733
21,162
696
البرز
نحوه ثبت سایت در موتورهای جستجو
شما می توانید برای معرفی مستقیم یک سایت به موتورهای جستجو ، سایت خود را در موتورهای جستجو ثبت کنید در اینجا میخواهیم تا به نحوه ثبت سایت در موتورهای جستجو بپردازیم. از آنجاییکه سایت هایی مانند گوگل و یاهو از روبات ها و خزنده های اختصاصی برای شناسایی سایت ها در بستر وب استفاده می کنند اجرای اقدامات ثبت سایت در موتور جستجو و SES از طرف مدیران سایت کمتر موردتوجه قرار می گیرد.

ثبت سایت

مدیران موفق ترجیح می دهند به جای صرف زمان برای شناسایی سایتشان توسط موتورهای جستجو خود اقدام به ثبت سایت در این موتورهای جستجو می کنند که البته با این کار می خواهند سایتی به روز در نتایج موتورهای جستجو داشته باشند.معرفی سایت به دو روش صورت می گیرد که عبارتند از:

√ معرفی سایت به صورت صفحه به صفحه
√ استفاده از تکنیک مپ سایت که به صورت یکپارچه در موتور جستجو ثبت می شود.

توجه داشته باشید که اگر طراحی سایت به صورت حرفه ای و استاندارد صورت گیرد ثبت صفحه ی اول کافی می باشد و توسط موتورهای جستجو شناسایی می شود.به همین دلیل است که اکثر افراد خواستار این هستند که در لینک های بالاتری قرار گیرند و به عبارتی رقابت دارند زیرا اکثر افراد برای بدست آوردن کالا و خدمات مورد نظرشان ابتدا با جستجو در موتورهای جستجو شروع میکنند.

برای بدست آوردن رتبه های مناسب در نتایج موتورهای جستجو و افزایش بازدید سایت اقداماتی باید انجام شود که به این مجموعه اقدامات در اصطلاح بهینه سازی سایت ( SEO ) گفته میشود.
اجرای ثبت در موتورهای جستجو ( SES ) در کنار دیگر اقدامات بهینه سازی همچون بهینه سازی موتور جستجو ( سئو ) در تجارت الکترونیک و بازاریابی اینترنتی که افزایش بازدید سایت امری حیاتی می باشد، بسیار ضروری است.
 

سیده آمین ارمان

کاربر تازه وارد
عضو انجمن
10/5/16
1,733
21,162
696
البرز
پیج رنک گوگل (Google PageRank) چیست؟
پیچ رنک گوگل چیست، چگونه میتوان آنرا به دست آورد و ارتفا داد؟

زمانی که یک کاربر در اینترنت قصد سرچ کردن کلمه ای را دارد استفاده از موتور های جست و چو برای به دست آوردن بهترین و مرتبط ترین نتیجه در اولیت او است. بیش از 200 فاکتور گوگل دست به دست هم می دهند تا با کیفیت ترین سایت ها را در لیست پیشنهادات گوگل قرار دهند. با ما در شرکت طراحی سایت مبنا همراه باشید تا شما را با پیچ رنک گوگل بیشتر آشنا نماییم.

گوگل با تجزیه و تحلیل وب سایت شما و تعداد لینک های ورودی و خروجی سایت رتبه ای را برای سایت شما در نظر می گیرد که این رتبه عددی بین 1 تا 10 می باشد و هرچقدر عدد رتبه به 10 نزدیکتر باشد صفحه موردنظر لینک های ورودی بیشتری داشته و از نظر موتورهای جستجو دارای ارزش بیشتری هستند و مسلما در رتبه ی بالاتری قرار خواهند گرفت.

پیج رنک

با توجه به این نکته که وب سایت هایی که در لینک های بالاتری قرار گرفته باشند بازدید بیشتری خواهند داشت پس طراحی سایت باید طوری انجام شود که بتواند در گوگل معرفی شده باشد و دارای گوگل رنگ بالا شود در جهت این کار شما باید با اصول بهینه سازی سایت آشنایی پیدا کنید تا بتوانید بازدید خود را بالا ببرید و بازاریابی خود را افزایش دهید و طبیعتا به دنبال آن مشتری بیشتری را خواهید داشت.

اما سوالی که پیش می آید این است که پیج رنک چیست؟

پیچ رنک یک معرف کیفیت و کمیت است که کمیت و کیفیت لینک های یک صفحه از وب سایت است را ارزیابی و تعیین و با احتساب نمره ای از 0 تا 10 به آن صفحه رتبه می دهد. این قابلیت به احترام بنیان گذاران گوگل، لری پیج و سرگئی برین به این نام نهاده شده است.

سایت های زیادی هستند که موفق به کسب نمره ی 10 در پیچ رنک شده اند مانند سایت های twitter.com و usa.gov و adobe reader که دارای بیشترین لینک های ورودی از هر سایتی به سایت خود هستند.

سایت هایی که دارای رتبه 10 هستند از محبوبیت و مقدار لینک بالایی برخوردار هستند و سایت هایی که نمره ی 3-7 را کسب کرده اند سایت های متوسطی هستند در حد خود برند محبوبی هستند اما سایت هایی که تازه شروع به کار کرده اند و هنوز محبوبیتی کسب نکرده رتبه ای بهتر از 0 نمی توانند کسب کنند.

شاید شما کنجکاو باشید که بدانید پیچ رنک سایت شما و یا رقبایتان چه عددی است شما میتواند ابزار گوگل را بر روی مرورگر خود نصب نمایید و پیچ رنک تمامی سایت ها را به وسیله آن چک نمایید .

گوگل همیشه به دنبال ارائه با کیفت ترین سایت های سراسر اینترنت در نتایج جست و جوی خود می باشد بنابراین ممکن است سایت هایی که رتبه ی پیچ رنک بالاتری دارند در نتایج جست و جو نمره ی بهتری نیز کسب کنند این در حالی است که رتبه پیج رنک تنها یکی از فاکتور های رتبه دهی گوگل می باشد.

لینک های شناور (link juice) چیست ؟ آیا پیج رنک به آنها امتیاز می دهد؟

هنگامی که سایتی به سایت شما لینک میدهد گوگل آن سایت را به عنوان حامی شما می شناسد و از آن نتیجه میگیرد که صفحه شما دارای چه اهمیتی است که سایت های مختلفی به آن لینک میدهند. هنگامی که سایتی به شما لینک میدهند ویا شما صفحاتتان را به وسیله پیوندهای داخلی به هم مرتبط می کنید گوگل این لینک ها را به عنوان لینک شناور به حساب می آورد.

تاثیر لینک های شناور به دو عامل بستگی دارد یکی تعداد لینکی که از سایتی به سایت شما داده میشود و دوم اینکه چه تعداد لینک در سایتی که به شما لینک داده است وجود دارد.

قابل ذکر است که گوگل یک امتیاز عمومی بین 1 تا 10 به وب سایت های با سابقه موجود در اینترنت اعطا میکند. این در حالی است که هر سایتی که تعداد لینک شناور بیشتر و با کیفیت تری جذب نماید میتواند از سایر رقبای خود پیشی بگیرد. به طور مثال یک وب سایت که صفحات قدرتمندی دارد میتواند قدرت صفحات خود را به صدها و یا هزاران سایت دیگر منتقل کند. به همین منظور گوگل برای رتبه بندی سایت ها از زبان ریاضی استفاده کرده و با اعدادی از 0 تا 10 آنها را رتبه بندی نموده است تا رتبه دقیق آنها مشخص شود.

پیج رنک گوگل (Google PageRank) چیست؟

تاثیر لینک های شناور به چه صورتی است؟

ترتیب آن به این صورت است که : به هر صفحه ی وب تا حد مشخصی امتیاز لینک های شناور تعلق میگیرد و بیشتر از آن محاسبه نمیشود. به طور مثال سایتی 20 امتیاز لینک های شناور را دریافت کرده است و سقف مجاز آن پر شده است بنابر این از این به بعد امتیاز لینک های شناور آن از 20 امتیاز در هر صفحه بالا تر نخواهد رفت.

اگر یک سایت با امتیاز لینک های شناور 20 به یک سایت دیگر لینک دهد تنها یک امتیاز 4 واحدی را از دست داده است ولی در صورتی که همان سایت به 5 سایت لینک بدهد 5 امتیاز 4 واحدی خود را از دست می دهد و این یعنی هدر رفتن تمام امتیاز پیچ رنک آن صفحه یا سایت.

با توجه به توضیجی که در بالا داده شد چنانچه سایتی با امتیاز پیچ رنک بالایی دارید باید دلیل قانع کننده ای برای لینک دادن به سایت های کوچک و کم اهمیت داشته باشید.

بهترین راه این است که با استفاده از قابلیت nofollow کردن لینک ها به ربات های گوگل اجازه ی دنبال کردن لینک هایی که به سایت های دیگر داده اید را ندهید ولی بازهم گوگل لینک آن سایت را در سایت شما مشاهده کرده و جز لینک های خروجی از سایت شما به حساب می آورد. طبق مثالی که در بالا زده شد اگر شما سایتی با امتیاز پیچ رنک 20 داشته باشید و 4 لینک به سایت های دیگر داده باشد که سه تای آنها نو فالو باشند باز هم 25 در صد از قدرت امتیاز پیج رنک خود را از دست می دهید.

انتقال لینک شناور/ لینک های داخلی

شما میتوانید امتیاز پیچ رنک سایت خود را به وسیله ی لینک های داخلی در سراسر سایت خود در موضوعات مشابه و مرتبط پخش نمایید، به طور مثال شما مقاله ای با نام سئو چیست در سایت خود قرار داده اید شما میتوانید برای انتقال بخشی از امتیاز پیچ رنک این مقاله با استفاده از لینک های داخلی آنرا به مقاله ای با نام سئو تصاویر در طراحی سایت پیوند دهید. این روش به شما کمک میکند که تمام بخش های سایت شما در یک سطح ایده عال از امتیازات گوگل بهره مند شوند.

چه زمانی استفاده از لینک های نوفالو ضروری است؟

برای استفاده از قابلیت نو فالو کردن لینک های سایت خود کافی است <a href="link" rel="nofollow">متن لینک</a> را در نوشته و یا کد نویسی سایت خود قرار دهید تا ربات های گوگل آنرا دنبال نکنند و از امتیاز پیچ رنک سایت شما به آن سایت منتقل نشود.

شرکت طراحی سایت مبنا به شما پیشنهاد می کند که لینک های زیر را نو فالو کنید :

* لینک های مربوط به پرداخت و تبلیغات.

* لینک هایی که به موضوع فعالیت سایت و یا مطلب درج شده در سایت شما ارتباطی ندارد.

* لینک به سایت هایی که از ارزش پایینی برای گوگل بر خوردار هستند.

لینک های مروبط به پرداخت و تبلیغات باید در طراحی سایت شما به صورت نوفالو درج شده باشند چنانچه گوگل متوجه شود که اینگونه لینک ها را به صورت فالو قرار داده اید ممکن است تشخیص دهد که شما قصد دستکاری نتایج جست و جو را داشته اید و سایت شما را پنالتی نماید. الگوریتم پنگوئن گوگل مخصوص از بین بردن چنین لینک هایی است. پس بهتر است برای در امان ماندن از این الگوریتم گوگل لینک های خود را نوفالو نمایید.

در مورد بعدی نیز بهتر است لینک های صفحات خارجی که موضوع ضروری ندارد را نوفالو کنید. گوگل از اینکه لینک های شما به صفحات مرتبط لینک شده اند خوشحال میشود و همانقدر هم از اینکه سایت شما به سایت هایی که ارتباطی با موضوع شما ندارند لینک داده اید ناراحت میشود. پس در این مورد هم بهتر است از قابلیت نوفالو کردن ینک ها استفاده نمایید

مورد سوم به این اشاره میکند که که شما نباید به سایت هایی که از نظر گوگل از ارزش پایینی بر خوردار هستند لینک بدهید ولی باز هم اگر مایل به این کار بودید بهتر است از قابلیت نو فالو استفاده کنید زیرا در این صورت به رتبه سایت خود آسیب وارد میکنید.

کلید طلایی شرکت طراحی سایت مبنا در دستان شما

با خواندن این مقاله از طراحی سایت شما تا به اینجا درک درستی از رتبه بندی گوگل پیدا کرده اید به همین منظور ما به شما پیشنهاد میکنیم که به جای اینکه بر تعداد لینک های سایت خود اضافه کنید بهتر است بر کیفیت آنها اضافه کنید زیرا برای گوگل کیفیت لینک های دریافتی از تعداد آنها دارای اهمیت بیشتری است.

توجه داشته باشید که مجازات های گوگل باعث شده است که خیلی از سایت ها از ساخت لینک برای سایت خود جلوگیری نمایند ولی این کار درست نیست اینگونه سایت ها بهتر است به جای توقف لینک سازی سایت خود به فکر دریافت لینک های مفید و قدرتمند برای سایت خود باشند و از سایت های اسپم و خارج از موضوع، لینک آن هم به تعداد زیاد دریافت نکنند. دریافت لینک از سایت هایی با موضوع مرتبط با فعالیت شما میتواند فوق العاده با ارزش باشد پس بهتر است به جای خرید لینک به طور طبیعی آنها را دریافت نمایید.