❖ شــایعات

  • شروع کننده موضوع kiya dokht
  • بازدیدها 12K
  • پاسخ ها 192
  • تاریخ شروع

Behtina

مدیر بازنشسته
کاربر ارشد
عضویت
8/11/15
ارسال ها
22,530
امتیاز واکنش
67,071
امتیاز
1,171
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
سوژه اول؛ چرا مسلمانان گوشت خوک نمی خورند؟
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
متن فوق ارایه دهنده یک مجموعه اطلاعات در مورد خوک می باشد که برخی از آنها صحیح و بسیاری از آنها غیر علمی، ساختگی و شایعه می باشند
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
متن شایعه

« چرا مسلمانان گوشت خوک نمی خورند ؟؟؟

یکی از دوستانم کە بیشتر از ۲۵ سال است در آلمان است برایم تعریف میکرد؛

گفت: همکاری آلمانی دارم یه بار از من سوال کرد چرا شما مسلمانان گوشت خوک نمیخورید؟! … میخواهم دلیل علمی اش را برایم بگویی که قانع شوم نه دلیلی شرعی.

منم در جواب گفتم فقط یک ساعت وقت میخواهم تا با توکل به خدا با زبان آلمانی جوابی مناسب و قاطع خواهم داد.

از سایتهای اینترنت شروع کردم به جست و جو بخصوص در سایتهای علمی به زبان انگلیسی ، آلمانی و دیگر زبانها..

آنچه را که پیدا کردم مرا شوکه کرد در یکی از سایتهای آلمانی جواب سوالم را پیدا کردم ( شبکه المانی در امور مراقبتهای ارزشهای غذایی) …
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]

مختصری درمورد گوشت خوک نوشته بود:

۱- خوک جسد و مردار گندیده میخورد حتی اگر مردار پدرش باشد.

۲- خوک همه چیز میخورد حتی ادرار و مدفوع خود و دیگر حیوانات

۳- مقدار سم کشنده در گوشت خوک ۳۰ برابر گوشت گوسفند است.

۴- خوک عرق نمی کند ،پوست خوک اسفنجی است بە همین دلیل تمام کثیفی ها را جذب خود میکند این خود فاجعە است.

۵- برای هضم کردن گوشت گوسفند به (۶-۹)ساعت زمان نیاز است و جگر انسان برای جذب کردن مقدار کمی از سم زمان زیادی نیاز دارد؛ اما برای هضم گوشت خوک به(۱-۲) ساعت زمان نیاز است به همین دلیل جگر پوشیده و مملو از آن سم کشنده خواهد شد.

۶- جنس نر خوک با هر حیوان دیگری جفت می شود حتی اگر جفتش هم نر باشد به همین دلیل خوک منبع بسیاری از بیماری هاست.

۷- ۳ساعت بعد از کشتن خوک کِرم از بدنش خارج میشود ..

۸- نوعی کِرم در گوشت خوک موجود است کەنە با پختن نە سرخ کردن(برشتە) از بین نمی رود.

۹- پختن گوشت خوک نیاز بە ۶ ساعت زمان دارد گوشت خوک قابل سرخ کردن نیست زیرا کم کم آب میشود تا چیزی از آن باقی نمی ماند (مانند گوشت انسان)

۱۰- در سر خوک خون لختە زیادی جمع شدە است چون خوک تنها حیوانی است کە نمی تواند سرش رابە طرف بالا بلند کند.

۱۱- کرک و موی خوک جز با سوزاندن از بین نمی رود.

۱۲- خوک هرگز چیزی را که می خورد بو نمی کند بلکە اگر خوراکش پاک هم باشد قبل از خوردن آب دهان و بینی اش را به آن می مالد.

۱۳- خوک از جمله جانورانی است که به مانند دیگر پستانداران عادت ماهانه ندارد.

دوستم گفت: منم این گزارش را برای دوست آلمانی ام ارسال کردم همراه با ذکر منبعش ،او هم بعد از مطالعه آن تصمیم به ترک خوردن گوشت خوک گرفت و این متن را در بسیاری از سایتهای آلمانی بخش کرد با موضوعِ

چرا مسلمانان گوشت خوک نمی خوردند؟؟؟ »

پاسخ شایعه

متن فوق ارایه دهنده یک مجموعه اطلاعات در مورد خوک می باشد که برخی از آنها صحیح و بسیاری از آنها غیر علمی، ساختگی و شایعه می باشند و با بررسی های انجام شده، هیچ رسانه آلمانی مرتبط با امور مراقبتهای ارزشهای غذایی، چنین مقاله ای منتشر نکرده است.

در ادامه به بررسی تخصصی ادعاهای مطرح شده در متن با ذکر منابع موثق و معتبر خواهیم پرداخت.

خوک به مانند حیوانات دیگری همچون خرگوش و خوکچه هندی مدفوع خوار است. خوک به علت سیستم گوارش ناقصش بعضی از مواد مغذی در غذایش را نمی تواند جذب کند و ناچار به هضم دوباره ی آن می شود. هرچند خوکهایی که برای خوردن پرورش می یابند این اجازه به آنها داده نمی شود.

خوک حیوانی همه چیزخوار است و در رژیم غذایی آنها تفاوتی میان گوشت و گیاه نیست. تمایل به خوردن گوشت، آنها را از گروه حیوانات اهلی که فقط گیاهان را می‌خورند (گاو، گوسفند، بز و غیره)، جدا می‌کند. این حیوان غدد عرقی ندارد.

برخلاف ادعای متن، گوشت خوک در بین گوشت ها، دیر هضم ترین گوشت با زمان هضم ۵ ساعت می باشد. این زمان در مقایسه با گوشت گاو با ۳.۵ ساعت و گوشت بوقلمون با زمان هضم ۱.۵ ساعت، گوشت دیر هضمی به شمار می رود.

گرایش جنـ*ـسی برای جانوران علیرغم انسانها، تعریف‌پذیر نیست. رفتارهای همجنس خواهانه در حیوانات در میان تعداد بی‌شماری از جانوران دیده و ثبت شده‌اند و از جمله رفتارهای طبیعی معمول در همه گروه‌های جانوری هستند. در بین جانوران حلال گوشت مانند گوسفند و گاو و حتی مرغ خانگی نیز این رفتار به کرات مشاهده شده است.

علیرغم ادعای متن، گوشت خوک هم سرخ می شود و هم در چند دقیقه کباب پز می گردد. اما نکته مهم درجه حرارت پخت آن است که باید بین ۱۴۵ تا ۱۶۰ درجه ی فارنهایت باشد تا آلودگی های گوشت از بین برود و گوشت اصطلاحا ایمن شود.

کرک و موی خوک هم مانند موی گوسفند با حرارت دادن (اصطلاحا کز دادن) از بین می رود. ضمنا خوکها می توانند سرشان را به طرف بالا بلند کنند اما این کار را به ندرت انجام می دهند. چرا که زاویه ی طبیعی گردنشان به سمت پایین و برای حفر زمین پیش بینی شده است.
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]

عادت ماهانه در حقیقت دفع تخمک بارور نشده بهمراه لایه ای از دیواره ی رحم (آندومتر) از بدن است که در برخی از پستانداران این تخمک باور نشده بهمراه آندومتر، جذب بدن شده و بدن آن را دفع نمی نماید. به این حالت، عادت ماهانه ی پنهان یا درون ریز گفته می شود. حیواناتی مانند:سگ، گربه، اسب، فیل، موش، خوک. دوره ی پریودی پنهان یا درون ریز دارند. با توجه به این مساله که اسب حیوانی حلال گوشت می باشد و کراهت گوشتش از الاغ نیز کمتر است، پس پریودی پنهان نیز نمی تواند دلیلی برای حلال یا حرام گوشت بودن حیوان باشد.

گوشت خوک آلوده به چند نوع کرم و باکتری می باشد و به علت پخت ناقص گوشت، سالانه شاید صدهزار نفر را در آمریکا آلوده کند. البته میزان مرگ و میر ناشی از این آلودگی ها کمتر از ۲درصد از افراد آلوده یعنی هرپنج سال یک مرگ در ایالات متحده آمریکاست.

مهمترین علت استفاده ازگوشت خوک در دنیا، صرفه اقتصادی تولید آن است. خوک برخلاف گوسفند که در هر زایمان یک بره به دنیا می آورد، در هر زایمان ۶ تا ۷ خوکچه به دنیا می آورد . همچنین خوک درمقابل بیمارها مقاوم وهمه چیز حتی زباله میخورد. لذا تولید آن از قدیم مقرون بصرفه بوده است.

در دین اسلام و یهودیت، گوشت خوک حرام دانسته شده است. و قطعا همین تحریم، باورمندان را از مصرف آن باز می دارد. این ضررهای بهداشتی و اخلاقی فقط می‌تواند به عنوان فلسفه و حکمت این حکم مطرح شود ـ نه علت انحصاری آن و اصلی ترین علت برای حرمت گوشت خوک حکم تعبدی قرآن و دیگر کتب مذهبی است.

بیان دلایل پزشکیِ هرچند درست، برای این قبیل احکام فقهی ممکن است این شائبه را ایجاد کند که اگر حرمت گوشت خوک به علت وجود آلودگی در گوشت آن است پس اگر به مدد علم این آلودگی برطرف شود، حرمت آن نیز از بین می رود که این البته مغایر با همان اصول دینی و فقهی می باشد.
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
سوژه دوم؛ بیدار شدن آتشفشان دماوند بعد از ۴۰ هزار سال
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
مواردی چون فعالیت مجدد این آتشفشان بعد از ۴۰ هزار سال و فوران گدازه های آشتفشانی که در این فیلم که توسط دو کوهنورد گرفته شده است مطرح می شود، داستان پردازی و شایعه است.
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
متن شایعه

« خب به سلامتی فقط همین رو در عمر کوتاهمون کم داشتیم که آتشفشان دماوند بعد از ۴۰ هزار سال بیدار شه

اگه بیدار شه دمای تهران بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ درجه میشه »
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]

پاسخ شایعه

اخیرا در فضای مجازی فیلمی منتشر شده که در آن ادعا میشود آتشفشان دماوند پس از سالها بار دیگر فعال شده است؛ مواردی چون فعالیت مجدد این آتشفشان بعد از ۴۰ هزار سال و فوران گدازه های آشتفشانی که در این فیلم که توسط دو کوهنورد گرفته شده است مطرح می شود، داستان پردازی و شایعه است.

آتشفشان دماوند از نوعی نیست که از دهانه آن مواد مذاب خارج شود و تنها برخی بخارات از دهانه این کوه خارج می شود که این موضوع نیز بسیار طبیعی است. زیرا کوه دماوند از جمله آتشفشانهایی است که تظاهرات فعال داشته و به طور دایم بخاراتی از آن خارج می شود که طی سالهای گذشته نیز بارها این اتفاق افتاده است.

در حقیقت در سال‌های پر بارش، با نفوذ آب به درون قله و برخورد با سنگ‌های داغ، جریانی از بخار آب از دهانه قله خارج می‌شود و چنین به نظر می‌رسد که فعالیت‌های آتشفشانی صورت گرفته ‌است.


سوژه سوم؛ درآوردن شش و نیم میلیارد پول از دو چاه جمکران
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]

این تصویر از جمکران نیست و مراجع شیعه برای چاه جمکران هیچ اعتباری قائل نیستند

متن شایعه

" شمارش پول های دو چاه جمکران !
سال گذشته شش و نیم میلیارد تومان از این دو چاه بیرون آوردند. پولهائی که با تبلیغ خرافات، مردم بی پناه و درمانده از همه جا، با تکه کاغذی که در آن حاجتشان نوشته شده به این دو چاه می اندازند. "
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]

پاسخ شایعه

این تصویر از جمکران نیست و در سال 94 در رسانه های داخلی و خارجی بعنوان شمارش نذورات امامزاده ابراهیم زنجان منتشر شد. هیچ گزارشی از بیرون آوردن مبالغ ادعایی شایعه از چاه جمکران وجود ندارد و در مسجد جمکران بشدت اطلاع رسانی می شود که زائران پول و اشیاء قیمتی درون چاه نیندازند.

مراجع شیعه هیچ اعتباری برای این چاه قائل نیستند و در نزدیکی آن تابلویی نصب شده که این چاه هیچ ویژگی خاصی ندارد!

آداب عریضه نویسی برای امام زمان (عج) و انداختن آن در چاه یا آب روان در منابع شیعی آمده و چاه جمکران تنها به دلیل حس و حال معنوی این مسجد و همجواری با آن مورد توجه است.

[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]

سوژه چهارم؛ ورود ۱۵۰۰ داعشی افغان و جنایات متعدد در کرمان

هیچ گزارشی از ورود این افراد یا بروز قتلها در ایام اخیر موجود نیست.

متن شایعه

" گروهی ازافغانیا که شامل 1500نفربوده اند.توسط گروهک داعش درشهرفرح افغانستان اموزش های موردنظر رادیده اند و واردکشورعزیزمان شده اند.که تاالان یک خانواده درشهرک صنعنی کرمان.یک خانواده خیابان ابوذر.چهارنفر درقائم ابادکرمان.هفده نفر درمحورماهان به کرمان کشته اند.سه نفر ازافرادی راکه به قتل رساندند قلبها.کلیه هاوکبدهایشان رابرداشته اند همشهریان محترم کرمانی ازکرایه دادن خانه به افاغنه.کارکردن باافاغنه.وسوارکردنشان جدا خوداری کنید تعداد افاغنه ای که تحت نظر داعش اموزش میبینند روزبه روزبیشترمیشودو وارد کشورمان میشوند لذا تمامی موارد ونکات راجدی بگیرید تاخدایی نکرده به دام این افرادنیفتید.
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]

خطر. فوری فوری دوستان عزیز خواهران و برادران عزیز . قضیه آدم ربایی کودکان و خانومها و حتی اقایان عزیز. قتل و دزدی و تجـ*ـاوز و حمله به اماکنی که در انها دختر خانومها تنها مشغول به کار هستند کاملا جدی است. داعش یا قاچاقچیان عضو بدن یا هر گروه های نامردی که چند وقت هست این فعالیت را شروع کردن و یا هر کس یا گروه دیگر اصلا مهم نیست که اینها وابسته به کجا و با چه هدفی این‌کار را میکنند . مهم این است که مواظب کودکان و ناموس و جان خود باشید. در ساعات شب یا ساعاتی که خلوت هست ترجیحا اگر لزومی ندارد منزل را ترک‌نکنید و کودکات خود را تحت هیچ شرایطی تنها حتی به دم درب خانه نفرستید‌ . تنها و حتی دو نفری به جایی نروید‌. خواهش میکنم به جاهایی که رفت و امد کم است و خیابانهای که کنترلی ندارد نروید. حتما وقتی که در منزل هستید درب خانه را قفل کرده و تا اطمینان پیدا نکردید درب منزل را به روی کسی باز نکنید. خواهش میکنم این مسئله را جدی بگیرید و مواظب فرزندان و دختران خود باشید "

پاسخ شایعه

این مطلب صحت ندارد و هیچ گزارشی از ورود 1500 داعشی افغان یا بروز قتلهای ادعا شده، در ایام اخیر موجود نیست. نویسنده توضیحی از چگونگی دستیابی به ریز آمارهای ذکر شده در متن را ارائه نکرده و به منبعی هم استناد ننموده است.
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
تیم های تروریستی، کم تعداد سازماندهی و اعزام می شوند، نه 1500 نفره! و به لطف خدا اشراف نهادهای امنیتی کشور، موجب انهدام معدود تیمهای تروریستی که قصد نفوذ داشته اند گردیده است.

رعایت نکات امنیتی و مراقبت از خود و خانواده در هر زمانی لازم است، اما باید از انتشار شایعات بی دلیلی که با القای نا امنی موجب تشویش اذهان عمومی و دامن زدن به مشکلات اجتماعی می شوند، خودداری کنیم.
[/BCOLOR]
 

dinaz

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
عضویت
4/9/16
ارسال ها
35,721
امتیاز واکنش
68,750
امتیاز
1,210
محل سکونت
کرمانشاه
ادعای فوت عارف لرستانی به علت خطای پزشکیعارف لرستانی بازیگر 45 ساله تلویزیون و سینما و تئاتر که صمیمانه درباره حقوق کودکان کار و محیط زیست و حقوق حیوانات فعالیت مینمود به علت سکته قلبی در منزلش درگذشت .با درگذشت عارف لرستانی به خاطر ایست قلبی زمزمه هایی مبنی بر قصور پزشکی در مرگ او شنیده می شود.آیا علت مرگ عارف لرستانی خطای پزشکی بوده است؟هر چند خطای پزشکی در مرگ افراد مشهور بعد از درگذشت پر حاشیه عباس کیارستمی درباره چهره های سرشناس تکرار می شود اما این بار سپند امیرسلیمانی می گوید که بر اساس آخرین خبر از دوستش او به واسطه سکسکه در شب گذشته به بیمارستان مراجعه کرده است.خشایار الوند فیلمنامه نویس هم روایتش را در رابـ ـطه با علت مرگ این بازیگر گفته است:«من تا چند لحظه پیش در منزل عارف لرستانی بودم و طبق شنیده‌های من ظاهرا دیشب ایشان سکسکه‌اش می‌گیرد و چون مدت طولانی سکسکه‌اش بند نمی‌آمده به همراه همسرش به بیمارستان می‌روند آنجا دو آمپول آرامبخش البته دقیق نمی‌دانم، به او تزریق می شود و به خانه می‌آید و می‌خوابد اما متاسفانه در خواب سکته می‌کند. _درباره سابقه بیماری مرحوم لرستانی_ عارف هیچ سابقه بیماری نداشت، ورزشکار بود و سیگار هم نمی‌کشید.متاسفانه عارف را خیلی زود از دست دادیم و باور مرگ او برای من و خیلی از دوستان دیگر سخت است. خیلی از دوستان وهمکاران او الان در منزلش هستند و از این اتفاق شوکه‌اند و بسیار هم بی‌تابی می‌کنند. این اتفاق واقعا باورنکردنی بود.»همچنین همسر این بازیگر در گفتگویش در رابـ ـطه با مرگ همسرش خطای پزشکی را تایید کرده است در گفتگویش با فارس مدعی شد که این هنرمند بر اثر قصور پزشکی جان خود را از دست داده است.حالا روایت های متفاوتی از شیوه مرگ این بازیگر دوست داشتنی مطرح شده است که هنوز واکنشی از سوی مسئولان بیمارستان در پی نداشته است.
 

Behtina

مدیر بازنشسته
کاربر ارشد
عضویت
8/11/15
ارسال ها
22,530
امتیاز واکنش
67,071
امتیاز
1,171
سوژه اول؛ تصویری از شکنجه شیعیان نیجریه

ادعای ارتباط این تصویر با شیعیان نیجریه، شایعه و دور از واقعیت است.

متن شایعه

«آنچه امروز بر سر شیعیان نیجریه می آید، یادآور جنایات و شکنجه های مشرکین قریش بر مسلمانان صدر اسلام می باشد»


پاسخ شایعه

ادعای ارتباط این تصویر با شیعیان نیجریه، شایعه و دور از واقعیت است.

این تصویر مربوط به رفتار یک سری از نیروهای شبه نظامی داوطلب در نیجریه موسوم به (CJTF) با مظنونین عضویت در گروه شورشی بوکوحرام می باشد. "Civilian Joint Task Force” یا "نیروی وظیفه مشترک غیرنظامی” برای مبارزه با گروه افراطی بوکوحرام شکل گرفته است.

بوکوحرام با نام رسمی (به عربی: جماعه اهل السنه للدعوه و الجهاد) یک گروه شورشی و افراطی با ایدئولوژی اسلامگرایی و جهادگرایی سلفی در شمال نیجریه است که هم پیمان با گروه های افراطی القاعده و داعش می باشد. سوءمدیریتِ نیروهای مبارزِ درگیر با بوکوحرام، متاسفانه موجب بروز خشونت و انحرافاتی غیرانسانی در عملکرد آنها گشته است.سوژه دوم؛ آیا صدای ضبط شده جهنم در سیبری صحت دارد؟

"کشف جهنم در سیبری” یک افسانه ی مدرن است که عموما از طرف گروه های مسیحی جهت تبلیغ دین و اثبات جهنم فیزیکی استفاده می شود.

متن شایعه

« صدای ضبط شده و کشف دروازه جهنم در سیبری ! / در دهه ۸۰ قرن ۲۰ ام میلادى ، دانشمندان روسى در سیبرى دسته اى از آزمایشات حفارى را به سرپرستى دکتر پرفسور آزاکوف اجرا می کردند … این گودال ها معمولا به هدف تحقیقات ژئوتکنیک ( مهندسی جغرافیایى ) و یافتن مکانی از ذخایر نادر معدنی حفر می شدند، اما در این مورد، زمین شناسان در روسیه فقط می خواستند بدانند که چقدر مى توانند حفر کرده و در دل زمین پیش بروند.


حفارى آنها بدون هیچ مشکلى در حال پیشروى بود تا زمانى که به عمق ۹ مایلى زمین مى رسند که ناگهان مته وارد یک فضاى خالى مى شود.

سنسورهاى دماسنج مته ، دماى گودال را بالاى ۱۱۰۰ درجه سانتى گراد نشان مى داد. پس تیم تحقیقاتى تصمیم گرفتند یک میکروفون مقاوم در برابر دماهاى بالا براى ارزیابى به گودال بفرستند.

میکروفون فقط ۳۰ ثانیه به داخل گودال رفت و قبل از ذوب شدن از گودال خارج شد. اما در همان ۳۰ ثانیه ، دانشمندان به صداهاى عجیبى روى نوار برخورد کردند.

این صداهاى عجیب ، صداى جابجایى سنگ ها یا صداى جریان هاى گازى نبود! بلکه صداى فریادها و فغان هاى میلیون ها انسان هاى درمانده بود.

چطور ممکن بود؟ اولین واکنش دانشمندان تعلیق کردن پروژه و ترک منطقه بود. آنها مطمئن نبودند اما صداها داستانى داشتند! آیا آنها در جهنم را باز کرده بودند ؟

نوار صوتى این اتفاق بعدها توسط Art Bell منتشر شد. بعدها دکتر آزاکوف در مصاحبه هایى این اتفاقات را رد و ترک محل را به دلیل پیدا نکردن منابع طبیعى که دنبالش بودند عنوان کرد، اما چرا ورورد به این منطقه هنوز هم ممنوع است …!

فایل صوتى واقعه ضمیمه شده است.صداى ضبط شده از داخل گودال توسط میکروفون.صداها بسیار ترسناک هست.نیمه ى اول فیلم یک نفر به زبان انگلیسى ماجرا راشرح مى دهد. »

پاسخ شایعه

"کشف جهنم در سیبری” یک افسانه ی مدرن است که عموما از طرف گروه های مسیحی جهت تبلیغ دین و اثبات جهنم فیزیکی استفاده می شود.

در سال ۱۹۸۴ پس از حفر چاهی به عمق ۱۲ کیلومتر، در شهر کولا (Kola) در روسیه، دانشمندان با گونه های نادری از سنگ، جریان آب و گاز و ۱۸۰ درجه فارنهایت دمای هوا مواجه شدند. این حفاری به علت دمای بالای پیش بینی نشده (تا ۱۰۰۰ درجه پیش بینی شده بود) متوقف گردید. البته هیچ اتفاق فوق العاده ای حین و پس از این عملیات توسط تیم حفاری گزارش نشد.


چاه کولا در شهر کولای روسیه

چند سال بعد، حفر این چاه واقعی مبدل به شایعه ی حفر "چاهی افسانه ای به سوی جهنم ” گشت که با تحریف جزییاتی از قبیل دمای هوا که از ۱۸۰ به ۲۰۰۰ درجه فارنهایت تغییر کرده بود و همچنین مفصل تر شدن داستان به صورت تخیلی، در تمامی دنیا منتشر شد.

انتشار این مطلب در برخی از روزنامه های محلی در اروپا که از پخش برنامه ای در شبکه تلویزیونی مسیحیان از جنوب کالیفرنیا، نشات گرفته بود، باعث پراکندگی ویروس گونه ی این شایعه شد. شایعه ای که با پیگیری و بررسی گروهی پژوهشگر، به منبع اصلی سازنده آن که فردی نروژی بود،منتهی گشت و او نیز به ساختگی بودن این داستان اقرار نمود.

فایل صوتی این شایعه نیز که در حقیقت جیغ و فریاد همزمان عده ای بیش نیست، از روی فیلم ترسناک "Baron Blood ” محصول ۱۹۷۲برداشته شده است.

بررسی فایل صوتی جهنم در سیبری


سوژه سوم؛ کشیشی که پیکرش بعد از ۵۰ سال سالم مانده است!

پیو پیتر (۲۵ مه ۱۸۸۷ – ۲۳ سپاتمبر ۱۹۶۸) یک کشیش کاتولیک ایتالیایی بود که توسط کلیسای کاتولیک، قدیس اعلام شد. سالم بودن بدن او پس از پنجاه سال شایعه است و حقیقت ندارد.

متن شایعه

« زیارت کاتولیک ها از پیکر پادره پیو (پدر پیو) کشیش ایتالیایی که در سال ۱۹۶۸ درگذشته اما پیکر او سالم مانده است »


پاسخ شایعه

پیو پیتر (۲۵ مه ۱۸۸۷ – ۲۳ سپاتمبر ۱۹۶۸) یک کشیش کاتولیک ایتالیایی بود که توسط کلیسای کاتولیک، قدیس اعلام شد. سالم بودن بدن او پس از پنجاه سال شایعه است و حقیقت ندارد. چرا که با وجود مومیایی کردن، جسد وی طوری تخریب شده که ناچارا ماسک سیلیکونیِ تهیه شده توسط موزه ی لندن نیز برروی صورتش نهاده شد. همچنین بوی عطری که از تابوتش متصاعد می گردد نیز به خاطر استفاده از ادوکلن می باشد.


زخم پیو در کف دستش قابل تشخیص است

علت شهرت این فرد به وجودآمدن جراحاتی روی بدنش بود که وی مدعی بود خودبه خود ایجاد شده و مشابه زخمهایی است که موقع به صلیب کشیدن مسیح در وی بوجود آمده بوده است. حال آنکه او به ایجاد زخم و جراحت روی بدنش به وسیله ی اسید در مظان اتهام بود و شواهد خرید اسید توسط وی از یک داروساز بر همگان فاش شد.

وی همچنین متهم به داشتن ارتباط جنـ*ـسی با زنان در مکان اعتراف به گـ ـناه بود. موسس بیمارستان دانشگاه کاتولیکها در رم این کشیش را بیماری روانی و نادان خواند که با آسیب زدن به خودش از ساده لوحی مردم سواستفاده می کند.

ظاهرا در تایید تقدس پیوپیتر توسط کلیسای کاتولیک، حتی با وجود شواهد و قرائنی که این تقدس را تشکیک می کنند، درامدهای ناشی از زیارت هزاران نفر از آرامگاه این کشیش، بی تاثیر نیست.


سوژه چهارم؛ کد مالکیت هواپیما در کشورهای مختلف

ادعای مطرح شده در این متن شایعه و ساختگی می باشد. کد مذکور به نام کد IATA نشانگر خطوط مختلف هوایی است که معادل فارسی آن انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی می‌باشد.

متن شایعه

« این کد رو ببینید این کد کشور هستش و نشانه اینه که هواپیما مال کدوم کشوره. دو حرف سمت چپ (EP) مربوط به ایران …


TR ترکیه

UK اوکراین

EK امارات

به معنی Emirates kingdom حالا ایران شده EP و همه هم سعی در این دارند که نگن یعنی چی. ولی بدونید که EP به معنای Empire Of Pahlavi هست. جمهوری اسلامی کلی تلاش کرده ولی جابجایی این کد امکان نداره.

مثل کد تلفن ۰۰۹۸ که مال ایرانه. حالا نکته جالب اینجاست که وقتی این هواپیماهای جدید رو به ایران بفروشند باز هم کدEP باید بزنن روش. »

پاسخ شایعه

ادعای مطرح شده در این متن شایعه و ساختگی می باشد. کد مذکور به نام کد IATA نشانگر خطوط مختلف هوایی است که معادل فارسی آن انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی می‌باشد. یاتا، سازمانی است فرامرزی، متشکل از ۲۴۰ شرکت هواپیمایی، که در ماه آوریل سال ۱۹۴۵ در شهر هاوانا راه‌اندازی شد. اعضای یاتا شرکت‌های هواپیمایی هستند، که دارای پروازهای منظم برنامه‌ای خارجی بوده و دولت آنها عضو ایکائو باشد.

کد یاتای EP در حال حاضر متعلق به "هواپیمایی آسمان" است که ابتدا در سال ۱۳۳۶ با نام "تاکسی هوایی" و بعنوان اولین شرکت حمل و نقل هوایی در خاور میانه شروع به کار کرد و سپس در سال ۱۳۴۸ به "هواپیمایی پارس" و نهایتا در سال ۱۳۶۸ به "هواپیمایی آسمان" تغییر نام داد. ادعای متن شایعه در مورد انتساب عبارت Empire Of Pahlavi به این کد،‌ کذب و ساختگی می باشد.

از دیگر کدهای یاتا متعلق به خطوط هوایی کشور ایران می توان به IR برای "هما” ، W5 برای "ماهان” ، B9 برای "ایران ایرتور” و چندین کد یاتای دیگر اشاره کرد.

در متن شایعه اشتباهات فاحش دیگری نیز مشاهده می شود. من جمله اختصاص کد یاتای TR به کشور ترکیه که در واقع کد خطوط هوایی TransBrasil و مربوط به کشور برزیل است. کد UK نیز مربوط به کشور اکراین نیست و متعلق به خطوط هوایی KLM و مربوط به کشور انگلستان می باشد.
 

dinaz

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
عضویت
4/9/16
ارسال ها
35,721
امتیاز واکنش
68,750
امتیاز
1,210
محل سکونت
کرمانشاه
سوژه اول؛ ناگاپوشپام گیاهی که هر ۳۶ سال یکبار گل می دهد!

این تصویر متعلق به گیاه ناگاپوشپام نیست و متن تصویر ساختگی و شایعه می باشد.متن شایعه

« این یک نوع گلی ست بنام ناگاپوشپام که هر ۳۶ سال یکبار گل میدهد و فقط در کوه های هیمالیا یافت میشود که امروز به گل نشسته …شگفتا »

پاسخ شایعه

این تصویر متعلق به گیاه ناگاپوشپام نیست و متن تصویر ساختگی و شایعه می باشد. این تصویر مربوط به جانوری از راسته ی قلم دریایی به نام "پناتولاسی” است.

قلم دریایی از خانواده مرجان‌هاست و به خاطر شباهت ظاهری به قلم‌های پر قدیمی، چنین نامی گرفته است. این جانور این توانایی را دارد که هنگام خطر خود را به زیر صخره کشیده و پنهان شود.

در ادامه می توانید کلیپ کوتاهی از یک نوع پناتولاسی را در زیر دریا مشاهده کنید.ناگاپوشپام کلمه ای است به زبان سانسکریت برای درخت”Mesua ferrea” ، که رشد بسیار آهسته ای دارد و بومیِ مناطق گرمسیری و مرطوب مانند شرق هیمالیا، تایلند، برمه، هند، اندونزی، نپال و … می باشد. این درخت در جنگل های سرسبزو خصوصا کنار رودخانه ها رشد می کند و تا ۳۰ متر ارتفاع دارد.


ناگاپوشپام

ناگاپوشپام به علت همیشه سبز بودن و ظاهر برازنده اش درختی زینتی است که چوبی بسیار سخت و گل های سفید معطر با پرچم زرد و نارنجی دارد. میوه ی آن هم تخم مرغی شکل می باشد.


سوژه دوم؛ مرگ احساسیِ شیر بعد از شکار آهوی باردار

مرگ یک شیر در اثر شدت غصه و اندوهِ ناشی از شکار یک آهوی باردار، یک شایعه قدیمی است و واقعیت ندارد!

متن شایعه

« لطفا تا اخر بخونیدو تصاویر را با دقت نگاه کنید.احساسی ترین تصاویر و متن دنیا که اشک خیلی ها رو در آورد.مربوط به شیری است که آهویی را شکار میکند و این شیر پس از شکار اهو …هنگام خوردن ان متوجه میشود که شکارش باردار است.در همان لحظه از خوردن ان دست بر میدارد و سراسیمه سعی میکند که جنین را به شکم مادر برگرداند. اما پس از ناامید شدن و اطمینان از مرگ توله اهو ان را ارام با دهانش برمیدارد و در کنار جسد مادرش قرار میدهد. خود نیز کنار اهو مینشیند و نظاره گر انها میشود.گری وندروالت عکاس حیات وحش به مدت ۳ساعت نظاره گر این صحنه بوده است. پس از مدتی شیر تکان نمیخورد تا اینکه عکاس دل به دریا می زند و به سمت شیر میرود اما با نزدیک شدن متوجه میشود که شیر بر اثر فشار روحی سکته کرد. »پاسخ شایعه

مرگ یک شیر در اثر شدت غصه و اندوهِ ناشی از شکار یک آهوی باردار، یک شایعه قدیمی است و واقعیت ندارد! این تصاویر توسط یک عکاس طبیعت در سال ۲۰۰۸ گرفته شده اند، که بر اساس آنها داستان پردازی های تخیلیِ بسیاری انجام گرفته و منتشر گردیده است. که روایت مندرج در متن این شایعه، از پر بازدیدترینِ این داستان های جعلی بوده است.

این شیر در محوطه‌ی حفاظت شده ای زندگی می‌کرده که به علت شکافی که روی گوش خود داشت، کاملاً برای محیط بانان و علاقمندان شیرها در منطقه شناخته شده بود. در سال ۲۰۰۹ یعنی یک سال بعد از تاریخ عکس برداری از شکار آهو، محیط بانان تصاویری جدید از این شیر که را به همراه توله‌ هایش منتشر کردند. او امروزه کاملاً سرحال است و همچنان شکار می‌کند.

محیط بانان معتقدند که عملکرد شیر گرچه عجیب بوده اما قطعا ناشی از عذاب وجدان نبوده است. برای او شکار همواره خوراک است و نر، ماده، پیر، جوان، حامله، مادر و غیره نمی‌شناسد! احتمالاً این شیر تصمیم گرفته کمی بخوابد و بعد شکارش را ببلعد.

با یک جستجوی ساده در سایت یوتیوب، نتایج بسیاری از صحنه های شکار و خوردن حیوانات باردار توسط شیرها به دست می آید که نمایانگر احساسی عمل نکردن این حیوانات وحشی در امور شکار و تغذیه است. بعنوان نمونه کلیپ زیر یکی از آنها می باشد.

* هشدار این کلیپ حاوی صحنه های دلخراش است.لازم به ذکر است که یک سال بعد از انتشار عکس های اولیه، پس از اینکه داستان مرگ احساسیِ این شیر نقض شد، همچنان مردم این داستان تخیلی را به علت احساسی بودن رها نکرده و بازگو کردن این روایت جعلی، با گذشت چندین سال هنوز ادامه دارد!


سوژه سوم؛ مسلمان شدن تیم تحقیقاتی ژاپنی، طی تحقیق روی انجیر و زیتون

هیچ منبع معتبری از وجود چنین تحقیقی و مسلمان شدن تیم تحقیقاتی آن گزارشی نداده است.

متن شایعه

" انتشاردهید به افتخار قرآن

خداوند در سوره "تین"(انجیر) به این میوه قسم خورده است و دانشمندان دین‌پژوه می‌گویند، احتمالاً علت آن است که انجیر، یکی از میوه‌های همه چیز تمام است و کلکسیونی از املاح و ویتامین‌ها دارد؛ لذا مورد توجه خاص قرآن قرار گرفته است. اما این سوگند، ویژگی ظریف دیگری هم در بر دارد که موجب مسلمان شدن یک تیم تحقیقاتی ژاپنی شده است. قصه از این‌جا شروع شد که یک گروه پژوهشی ژاپنی، در بین مواد خوراکی به دنبال منبع پروتئین خاصی بودند که به میزان کم، درمغز انسان و حیوانات تولید می‌شود.این پروتئین، کاهش دهنده کلسترول خون ومسئول تقویت قلب و شجاعت انسان است و بازتولیدش بعد از ۶۰ سالگی تعطیل می‌شود. ژاپنی‌ها فهمیدند این ماده فقط در انجیر و زیتون موجود است و برای تأمین آن، باید انجیر و زیتون را به نسبت یک به هفت مصرف کرد. یعنی ۷ زیتون و ۱ انجیر !بعد از ارائه این نتیجه یکی از قرآن پژوهان مصری نامه‌ای به این تیم تحقیقاتی می‌نویسد و اعلام می‌کند که در قرآن، خداوند به انجیر و زیتون در کنار هم قسم خورده. نام انجیر فقط یک بار و نام زیتون نیز هفت بار .در قرآن آمده است. اللــــــــه اکبر.
"


پاسخ شایعه

نام زیتون ۶ بار صراحتا و یک بار غیر مستقیم و کلمه انجیر هم یک بار در قرآن آمده که خواص بسیاری نیز دارند، اما سایر ادعاهای شایعه در منابع معتبر موجود نیست.

این شایعه در سال ۲۰۰۹ از قول یک استاد دانشگاه الازهر مطرح شد، اما هیچ منبع معتبری گزارش تحقیقات و مسلمان شدن این تیم را نداد و بازنشر آن در رسانه های داخلی هم فاقد استناد و منبع بود.

نسخه های انگلیسی شایعه مدعی وجود Metallothionein یا MT، در انجیر و زیتون شده اند که در منابع علمی چنین مطلبی نیافتیم و طرح سنین مختلف برای توقف تولید آن در بدن، در نسخه های متفاوت شایعه بیانگر غیر علمی بودن آن است.


سوژه چهارم؛ گوشت سگ در فلافل های لشکرآباد اهواز!

فروش گوشت سگ در اهواز صحت ندارد و تصاویر شایعه متعلق به هند است.

متن شایعه

" اینها در لشکر آباد گوش سگ ب مردم میفروشن همون جای ک خیابون فلافل فروشها هست . گوشتهای سگ رو پخت ویا بقول معروف(حمیسه)میکنن. وب مردم میفروشند. ای مردم عزیز ای کسانی ک خانوادتان رو میبرید لشکرآباد ک ندانستنه ازین حرام زادهای بی شرف وبی غیرت خوارک تناول میکنند. ویا همون فلافل ک معلوم نیست باچ دستای کثیف وآلوده وظرفهای نشسته وپر از میکروب وکثافت هستند. در حذر باشید وبخش کنید .ک دیگر ازین جای کثیف وآلوده چیزی نخورید واز اینطور جاها دوری کنید .الحمدولله شکر ک بچه های اطلاعات زودوبی وقفه ودر اصرع وقت این حرام زادهای کثیف را دستگیر کرده است وب قوه قضائیه تحویل داده .ومن الله التوفیق "پاسخ شایعه

شایعه استفاده از گوشت سگ در اغذیه فروشی های لشکرآباد اهواز صحت ندارد و تصاویر منتشر شده هم متعلق به ایران نیست. کارشناسان اداره دامپزشکی اهواز ضمن پیگیری موضوع در منطقه، با هیچ مورد مشابهی مواجه نشدند.

آغاز انتشار تصاویر شایعه توسط کاربران هندی شبکه های اجتماعی بوده که مورد را نیز به کشور هند منتسب کرده اند و سپس چند سایت خبری این کشور هم آنها را منتشر کرده اند.
اگرچه استفاده از گوشت سگ در این مورد یک شایعه است، اما عدم رعایت اصول بهداشتی در برخی واحدهای عرضه مواد غذایی منتفی نیست که با خرید از فروشگاه های معتبر و تحت نظارت دستگاه های نظارتی، این مشکل به حداقل می رسد.
 

kiya dokht

کاربر برتر
عضویت
20/11/15
ارسال ها
8,646
امتیاز واکنش
27,152
امتیاز
901
محل سکونت
جُنوب
وب سایت
nilgun.blog.ir
ناپدید شدن خانم جوان در اتاق پرو یک مغازه و کشف مرکز سرقت اعضای بدن زیر آن! / شایعه 0788

  • یکشنبه 29 مرداد 1396 ساعت 13:25

این شایعه قدیمی صحت ندارد و ایرادات بسیاری هم در متن آن موجود است!


متن و پاسخ شایعه
متن شایعه


"ﺧﺒﺮ ﻓﻮﺭی ﻭ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻭﺣﺸﺘﻨﺎﮎ ﻭﺧﻄﺮﻧﺎﮎ ﺍﮔﻪ ﺟﻮﻥ ﺧﻮﺩﺗﻮﻥ ﻭ ﮐﺴﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻣﯿﺸﻨﺎﺳﯿﺪ ﻭﺍﺳﺘﻮﻥ ﻣﻬﻤﻪ ﺍﯾﻦ ﺧﺒﺮ ﺭﻭ ﺑﻪ ﺍﺷﺘﺮﺍﮎ ﺑﺰﺍﺭﯾﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﺮﯾﺪ‌ ﺍﺯ ﻫﺮ ﻣﮑﺎﻥ ﻧﺎﺷﻨﺎﺧﺘ ﻣﺨﺼﻮﺻﺎ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺑﻮﺗﯿﮏ ﻫﺎ ،ﺗﻨﻬﺎ ﻧﺮﯾﺪ... ﺍﯾﻦ ﻗﻀﯿﻪ ﺩﺭ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﻭ ﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﺩﺍﺭﻩ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﻫﺎﯼ ﺑﺰﺭﮒ ﺩﯾﮕﻪ ﻫﻢ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﺑﯽ ﺧﺒﺮﯾﻢ . ﺁﻗﺎ ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺧﺎﻧﻮﻣﺶ ﺑﺎ ﺍﺗﻮﻣﺒﯿﻞ ﭘﺮﺍﯾﺪ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺧﯿﺎﺑﻮﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﺮﯾﺪ ﻣﯿﺮﻥ . ﺁﻗﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﺎﺷﯿﻦ ﭘﯿﺎﺩﻩ ﻣﯿﺸﻪ ﻭ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻮﻣﺶ ﻣﯿﮕﻪ ﺗﻮ ﻣﺎﻧﺘﻮ ﻓﺮﻭﺷﯽ ﻫﺎ ﭼﺮﺧﯽ ﺑﺰﻧﻪ ﺗﺎ ﺍﮔﻪ ﻣﻮﺭﺩ ﺩﻟﺨﻮﺍﻫﺶ ﭘﯿﺪﺍ ﺷﺪ ﺑﻪ ﺁﻗﺎ ﺗﮏ ﺯﻧﮓ ﺑﺰﻧﻪ ﺗﺎ ﺑﯿﺎﺩ ﺑﺒﯿﻨﻪ ﺍﻣﺎ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺗﻤﺎﻡ ﺷﺪﻥ ﮐﺎﺭ ﺁﻗﺎ ﺧﺒﺮﯼ ﺍﺯﺧﺎﻧﻢ ﻧﻤﯿﺸﻪ ﺁﻗﺎ ﻧﮕﺮﺍﻥ ﻣﯿﺸﻪ ﻭ ﺩﻧﺒﺎﻟﺶ ﻣﯿﮕﺮﺩﻩ . ﯾﮑﯽ ﺩﻭ ﺳﺎﻋﺖ ﻃﻮﻝ ﻣﯿﮑﺸﻪ ﻭ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻧﮕﺮﺍﻥ ﺑﻪ 110 ﺍﻃﻼﻉ ﻣﯿﺪﻩ ﻭ ﻣﯿﮕﻪ ﺧﺎﻧﻮﻡ ﻣﻦ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﮔﻢ ﺷﺪﻩ ﻭ ﻣﻮﺑﺎﯾﻠﺸﻢ ﺟﻮﺍﺏ ﻧﻤﯿﺪﻩ ﭘﻠﯿﺲ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﻣﯿﺮﻥ ﻭ ﻣﯿﮕﺮﺩﻥ ﻭ ﺧﯿﺎﺑﻮﻧﺎ ﺭﻭ ﻫﻢ ﻣﯿﺒﻨﺪﻥ ﺍﻣﺎ ﺑﻪ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻧﻤﯿﺮﺳﻦ . ﺑﻌﺪ ﺩﻭ ﺳﺎﻋﺘﯽ ﮔﺸﺘﻦ ﺑﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﻐﺎﺯﻩ ﻫﺎ ﻣﺸﮑﻮﮎ ﻣﯿﺸﻦ . ﺩﺍﺧﻠﺶ ﻣﯿﺮﻥ ﻭ ﻣﯿﺒﯿﻨﻦ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﻋﺎﺩﯾﻪ ﻭ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﻫﺎ ﻫﻢ ﺩﻭ ﺗﺎ ﺧﺎﻧﻢ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺳﺮﺑﺎﺯﺍ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﮔﺸﺘﻦ ﻣﯿﺸﻦ ﮐﻪ ﻧﺎﮔﻬﺎﻥ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺳﺮﺑﺎﺯﺍ ﺩﺭ ﺍﺗﺎﻕ ﭘﺮﻭ ﺑﺎﺯ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻣﯿﺒﯿﻨﻪ ﭼﯿﺰﯼ ﺗﻮﺵ ﻧﯿﺴﺖ ﺍﻣﺎ ﻭﻗﺘﯽ ﭘﺎﺷﻮ ﺩﺍﺧﻞ ﺍﺗﺎﻗﮏ ﻣﯿﺰﺍﺭﻩ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻏﯿﺮ ﻋﺎﺩﯼ ﺯﯾﺮ ﭘﺎﺵ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭ ﻣﯿﺒﯿﻨﻪ ﺭﻭﺯﻧﻪ ﻧﻮﺭ ﮐﻮﭼﯿﮑﯽ ﺍﺯ ﺵ ﭘﯿﺪﺍﺳﺖ . ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻫﻤﻮﻥ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ ﺭﻭ ﺑﺎ ﺩﻗﺖ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﻣﯿﮕﺮﺩﻥ ﺗﺎ ﻣﯿﺒﯿﻨﻦ ﻩ ﺩﮐﻤﻪ ﺯﯾﺮ ﻣﯿﺰ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﺳﺖ . ﺩﮐﻤﻪ ﺭﻭ ﻓﺸﺎﺭﺵ ﻣﯿﺪﻥ ﻣﯿﺒﯿﻨﻦ ﺑﻠﻪ !! ﮐﻒ ﺍﺗﺎﻕ ﭘﺮﻭ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺁﺳﺎﻧﺴﻮﺭﯼ ﻣﯿﺮﻩ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﻭ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﮐﺠﺎ ﻣﯿﺮﻩ؟؟ ﭘﺎﯾﯿﻦ ‏( ﺯﯾﺮ ﺯﻣﯿﻦ ‏) ﻣﺠﻬﺰ ﺑﻮﺩﻫﻪ ﺑﻪ ﺗﺸﮑﯿﻼﺕ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻭ .… ﺩﮐﺘﺮ ﻭ .. ﮐﻪ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺑﯿﻬﻮﺷﯽ ﻗﺮﺑﺎﻧﯿﺎﻥ ‏( ﻋﻤﻮﻣﺎ ﺯﻧﺎﻥ ﺗﻨﻬﺎﻭ ﺳﺎﺩﻩ ﻟﻮﺡ‏) ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺑﻪ ﺧﺎﺭﺝ ﮐﺮﺩﻥ ﮐﻠﯿﻪ ﺍﻭﻧﻬﺎ ﻣﯿﮑﺮﺩﻥ!!!!! ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺎﺟﺮﺍ ﺩﺭ ﺿﻤﯿﻤﻪ ﺗﭙﺶ ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ ﺟﺎﻡ ﺟﻢ ﺍﻣﺪﻩ ﺷﺎﯾﺪ ﺷﻤﺎﻫﺎ ﺷﻨﯿﺪﻩ ﺑﺎﺷﯿﻦ ﺍﻣﺎ ﺍﮔﻪ ﮐﺴﯽ ﻧﺸﻨﯿﺪﻩ ﺑﺮﺍﺵ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮐﻨﯿﺪ ﻭ ﻫﯿﭻ ﻭﻗﺖ ﺗﻮ ﺍﯾﻨﺠﻮﺭ ﺟﺎﻫﺎ ﺗﻨﻬﺎ ﻧﺮﯾﻦ ... ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺭﺩ ﺩﺭ ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ ﻫﻢ ﺑﻮﺩﻩ ﮐﻪ ﭘﺴﺮﯼ ﯾﺎﺯﺩﻩ ﺳﺎﻟﻪ ﺩﺯﺩﯾﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﻭ ﯾﮏ ﻫﻔﺘﻪ ﺑﻌﺪ ﺑﺪﻭﻥ ﺍﻋﻀﺎﯼ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﺑﺪﻥ ﻭ ﺣﺘﯽ ﭼﺸﻤﻬﺎﺵ ﺩﺍﺧﻞ ﯾﻪ ﮔﻮﻧﯽ ﭘﯿﺪﺍ ﺷﺪﻩ!"

پاسخ شایعه

1. هیچ گزارش معتبری از جزئیات ادعایی این شایعه قدیمی در دست نیست و مراجع رسمی هیچگاه آن را تایید نکردند!
2. در آرشیو روزنامه جام جم هم که بعنوان منبع خبر ذکر شده، هیچ اثری از آن وجود ندارد!

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

3. شایعه ایرادات روشن و متعددی دارد! مانند فعالیت یک مرکز پزشکی آنهم بدون اطلاع اهالی، کشف مغازه توسط پلیس آنهم بدون هیچ گزارشی در رسانه ها و روزنامه ها، نبود هیچ گزارش، عکس یا فیلمی از بازرسی، تخلیه محل و بازداشت مجرمین و... !
4. قسمت دوم شایعه در مورد دزدیده شدن پسر 11 ساله در اصفهان و سرقت و کشف اعضای بدنش در گونی نیز صحت ندارد و برای باور پذیر تر کردن قسمت اول شایعه استفاده شده است!
5. اگرچه این شایعه تکذیب می شود، اما رعایت نکات ایمنی و مراقبت فردی در هر شرایط و مکانی لازم است!
 

kiya dokht

کاربر برتر
عضویت
20/11/15
ارسال ها
8,646
امتیاز واکنش
27,152
امتیاز
901
محل سکونت
جُنوب
وب سایت
nilgun.blog.ir
ساخت تخت جمشید در دبی، بدلیل ارادت حاکم دبی به ایران باستان! / شایعه 0787

  • یکشنبه 29 مرداد 1396 ساعت 12:24

این بنا مختص تخت جمشید و ایران نیست و در آن نمادهای کشورهای مختلف برای جذب توریست ساخته شده است!


متن و پاسخ شایعه
متن شایعه


"ساخت تخت جمشید ایران در دبی توسط حاکم دبی...
عجب حکایتی! عرب ها به دنبال نیاکان ما هستند و ما بدنبال نیاکان آنها!!"

پاسخ شایعه

1. این بنا که در دهکده جهانی دبی ساخته شده، منحصر به تخت جمشید و ایران نیست!
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

2. در این دهکده نمادهایی از کشورهای مختلف که شهرت جهانی دارند، ازجمله ایران، چین، مصر، فرانسه، روسیه و... ساخته شده است!
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

3. برخی کشورها مانند امارات، بدلیل نداشتن پیشینه تاریخی، آثار باستانی و فرهنگی خاصی ندارند و برای جذب توریست، دست به این ابتکارات می زنند که هیچ ارتباطی هم با علاقه یا دین آنها ندارد!
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
 

kiya dokht

کاربر برتر
عضویت
20/11/15
ارسال ها
8,646
امتیاز واکنش
27,152
امتیاز
901
محل سکونت
جُنوب
وب سایت
nilgun.blog.ir
فیلم لحظه شهادت شهید محسن حججی !

  • پنجشنبه 26 مرداد 1396 ساعت 01:04

فیلم لحظه شهادت شهید محسن حججی تکذیب شد

این ویدئوی قدیمی ارتباطی با شهید حججی ندارد و متعلق به کشتار تعدادی از سربازان ارتش سوریه به دست تکفیریهاست!
به لباسهای زمستانه دقت کنید.
 

kiya dokht

کاربر برتر
عضویت
20/11/15
ارسال ها
8,646
امتیاز واکنش
27,152
امتیاز
901
محل سکونت
جُنوب
وب سایت
nilgun.blog.ir
صفحه های رسمی امام زمان(عج) در شبکه های اجتماعی! / شایعه 0786

  • جمعه 27 مرداد 1396 ساعت 19:00

تمام صفحات منتسب به امام زمان(عج) جعلیست و با هدف تخریب اعتقادات و سو استفاده ایجاد شده اند.


متن و پاسخ شایعه
متن شایعه


"صفحه رسمی امام زمان
بسمه تعالی
به صفحه رسمی امام زمان(ع) خوش آمدید.
این صفحه مبارکه تحت نظر و مدیریت کامل شخص امام مهدی (ع) فعالیت می کند. جمعه ها ساعت 9 شخصا آنلاین می شوند!!"

پاسخ شایعه

1. صفحه مدعی نمایندگی امام زمان(عج) در فضای مجازی انحرافی است و اطلاعاتی مثل آنلاین بودن امام زمان(عج) که در متن معرفی خود آورده، دلیل دروغین بودن آن است!
2. مدیران این صفحه هیچ سند و دلیلی برای اثبات ارتباطشان با امام زمان(عج) ارائه نکرده اند و مطالب مضحک این صفحه، دلیل دیگری از تقلب، غرض و بی سوادی مدیرانش است!
3. فتواهایی چون حرام بودن لیس زدن بستنی در خیابان، حرام بودن توالت فرنگی، دعای برکت حجم اینترنت،‌ دعای افزایش فالوور و... تنها نمونه هایی از این موارد است!
4. با اصرار زیادی که این صفحات در رساندن پیام امام(عج) به مردم دارند، اگر دعاهایشان درست بود، ابتدا باید فالوور خودشان زیاد می شد!
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

5. امام زمان(عج)، وظیفه شیعیان در دوره غیبت را، تکذیب مدعیان ارتباط با ایشان اعلام نموده اند و هیچکدام از بزرگان هم چنین ادعایی نداشتند! نهایت چیزی که از ایشان نقل شده، دیدارهای محدود با امام بوده که غالبا بعد از مرگشان نقل شده است.
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

6. این ادعاها با هدف تمسخر، تضعیف اعتقادات مردم و رفع عطش معنوی آنها انجام می شود! دستور امام زمان(عج) به مراجعه به فقهای دین در دوره غیبت، یکی از روشهای در امان ماندن از این گونه خرافات است.
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

7. اکثریت اعضای این صفحات، با علم به دروغین بودن این صفحات و از سر کنجکاوی اقدام به عضویت کرده اند، اما همین کار باعث رونق ظاهری این جاعلان می شود و لازم است از عضویت و دنبال کردن این صفحات جدا خودداری کنیم.
 

kiya dokht

کاربر برتر
عضویت
20/11/15
ارسال ها
8,646
امتیاز واکنش
27,152
امتیاز
901
محل سکونت
جُنوب
وب سایت
nilgun.blog.ir
فتوای آیت الله مصباح در مورد جواز تجـ*ـاوز به زندانی برای گرفتن اعتراف! / شایعه 0785

  • چهارشنبه 25 مرداد 1396 ساعت 18:00

این شایعه قدیمی صحت ندارد و تکذیب شده و همچنین با مبانی دینی در تضاد است!


متن و پاسخ شایعه
متن شایعه


"مصباح یزدی: تجـ*ـاوز به دختران باکـ ـره در زندان شرعی و به اندازه حج تمتع ثواب دارد/ تجـ*ـاوز به زنان و مردان زندانی نیز برای گرفتن اعتراف شرعی و بلامانع است!! "

پاسخ شایعه

1. منافقین مشابه این شایعه را در دهه 60 منتشر کردند تا جمهوری اسلامی را تخریب کنند اما چند سالیست به نام آیت الله مصباح بازنشر می شود که در پایگاه اطلاع رسانی ایشان هم تکذیب شده است!
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

2. این فتوای عجیب در هیچ منبع معتبری یافت نمی شود و تصویر منتسب به شایعه نیزجعلیست و عمدا به نام و تاریخ و شماره صفحه نشریه ادعایی اشاره نشده، تا قابل راستی آزمایی نباشد!
3. ادعای شایعه نه تنها هیچ مبنایی در اسلام و فقه شیعه ندارد و هیچیک از علما و مراجع چنین فتوایی ندارند، بلکه مطلقا مغایر آموزه های دینی و مستوجب مجازات مرگ است!
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

4. در اسلام شكنجه مشروعیت ندارد و طبق اصل 38 قانون اساسی، هرگونه شكنجه برای گرفتن اقرار یا كسب اطّلاع ممنوع است!
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

5. هر كس محكوم به قصاص شود، با همان حالت اعدام می شود و فرق نمی كند دختر باكره باشد یا غیر باكره! بهشت رفتن، نتیجه ایمان و عمل صالح است، نه چنین ادعاهای مضحکی!
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
 

kiya dokht

کاربر برتر
عضویت
20/11/15
ارسال ها
8,646
امتیاز واکنش
27,152
امتیاز
901
محل سکونت
جُنوب
وب سایت
nilgun.blog.ir
اعزام رایگان هزار فلسطینی به حج با هزینه ایران

  • چهارشنبه 25 مرداد 1396 ساعت 10:43


اعزام رایگان هزار فلسطینی به حج با هزینه ایران تکذیب شد

خانواده شهدای فلسطین برای نهمین سال، بادعوت وهزینه عربستان سعودی به حج اعزام می شوند و ارتباطی با ایران ندارد!

Please, ورود or عضویت to view URLs content!
 
بالا